Sencha 200g

Sencha 200g

Sencha - zielonych herbat, posiada delikatny, wykwintny smak i aromat. Nazwa „sencha” dosłownie oznacza "herbata duszona", ponieważ jej listki w czasie produkcji są wielokrotnie zwijane i suszone, a zaraz po zbiorze podlegają lekkiemu podduszaniu.

Więcej szczegółów


18,00 zł

5901721661189

116 dostępnych

Liście poddawane są działaniu pary, przedmuchiwane gorącym powietrzem, a następnie suszone i zwijane w wąskie igły. Duże i szerokie liście dają po zaparzeniu świeży, delikatny aromat i piękny, jasnozielony kolor.

Herbata Sencha szczególnie polecana jest diabetykom, ponieważ zawiera goryczki, które zapobiegają wzrostowi poziomu cukru we krwi, regulują wydzielanie żółci, pobudzają apetyt oraz ułatwiają trawienie. Zawiera też katechiny i taniny, które posiadają silne właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu usuwają wolne rodniki. Polifenole, do których należą katechiny chronią organizm przed wieloma schorzeniami oraz spowalniają proces starzenia, przyspieszają przemianę tłuszczu w energię, co wiąże się z systematyczną utratą wagi.

Sposób przygotowania: Należy zaparzać ok. 2 min wodą o temperaturze 65-75°C. Najlepiej pić po posiłkach lub na zimno - jako orzeźwiający napój.

Masa netto: 200g

EAN kod: 5901721661189

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

Witamy, Zaloguj się