Wspomagaj swoją wątrobę;
•ostropest plamisty (Silybum marianum),
•mniszek lekarski (Taraxacum officinale)
•karczoch zwyczajny (Cynara scolymus).
Wykazuje działanie odtruwające i oczyszczające, co znacząco przyczynia się do regeneracji wątroby i jej komórek. Ostropest korzystnie wpływa na stabilizację podstawowej jednostki strukturalno-czynnościowej wątroby, czyli na błonę komórkową hepatocyta.Ostropest plamisty wykazuje działanie ochronne i zapobiega dostawaniu się toksyn do wątroby. Ponadto roślina ta łagodzi stany zapalne (dzięki powstrzymywaniu syntezy lipidów zwanych leukotrienami).

Mniszek lekarski to nie tylko popularna roślina o intensywnym, żółtym kolorze, lecz także prawdziwa skarbnica zdrowia. Powszechnie roślina ta uchodzi za jedną z najskuteczniejszych w terapii chorób wątroby. Mniszek lekarski z powodzeniem może być stosowany przy osłabieniu czynności wątroby, to cenna roślina o właściwościach ściągających i przeciwzapalnych. Aby osiągnąć widoczne efekty i zauważyć wpływ mniszka na pracę wątroby, zaleca się podjąć kilkumiesięczną kurację.

Karczoch zwyczajny jest roślina, która podobnie jak mniszek lekarski działa żółciotwórczo i żółciopędnie, ponadto odtruwa i regeneruje wątrobę, a także obniża poziom złego cholesterolu. Zaburzenia funkcjonowania pęcherzyka żółciowego oraz dróg żółciowych.

 http://herbaty-ziola.pl/102-oczyszczanie-watroby

 

 
Witamy, Zaloguj się