Olejek Manuka 100% 10ml

Indeks: 9415293216143

94,57 zł
Brutto

Czysty olejek z drzewa Manuka jest wyjątkowo silnym antyseptykiem, ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne

Ilość
Obecnie brak na stanie

Czysty olejek z drzewa Manuka jest wyjątkowo silnym antyseptykiem, ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. Olejek ten ma zastosowanie między innymi przy sforsowanych mięśniach, bólach kości, mięśni i stawów, odleżynach, chorobach skóry, stanach zapalnych skóry, opryszczce, wrzodach, trudno gojących się ranach, skaleczeniach, poparzeniach, oparzeniach, zapaleniu zewnętrznych organów płciowych, łojotoku, bólach reumatycznych, infekcjach dróg oddechowych, zaburzeniach funkcji systemu nerwowego, napięciach nerwowych oraz zapobiega infekcjom i ukąszeniom owadów. UWAGA! 100% Olejek Manuka to bardzo silny naturalny antybiotyk!

 

Skład: 100% Manuka Oil

 

Zastosowanie:

 

Układ oddechowy:

Bakteriobójczy i przeciwwirusowy, pomaga zwalczać przeziębienie i grypę, łagodzi choroby gardła, zapalenie migdałów, choroby dziąseł, łagodzi także objawy zapalenia oskrzeli. Stosuje się go w płukankach do gardła i jamy ustnej, kompresach, inhalacjach lub przez nacieranie. W celu zmniejszenia dolegliwości w nieżycie gardła, zapaleniu zatok przynosowych, przeziębieniu, przy męczącym kaszlu, wydzielinie zalegającej oskrzela należy odmierzyć kilka kropel olejku na chusteczkę i wdychać głęboko.

 

Opryszczka:

 

Posmarować 100% olejkiem Manuka Oil gdy tylko pojawią się niepokojące objawy. Następnie smarować 3 razy dziennie.

 

Bóle gardła:

 

Płukać roztworem z 5-10 kropli 100% olejku Manuka Oil na szklankę wody.

 

Grypa:

 

Kilkoma kroplami 100% olejku Manuka Oil zwilżyć piżamę i poduszkę chorego. Można rozpuścić 5-6 kropli w gorącej wodzie i zrobić inhalację, które uwalniają drogi oddechowe i dają efekt łagodzący.

 

Ukąszenia owadów:

 

Miejsca ukąszenia smarować aż do ustąpienia obrzęku lub świądu.

 

Ból zęba:

 

Kropla 100% olejku Manuka Oil ukoi cierpienie. Obolałe dziąsła, nieprzyjemny zapach z ust, osad na zębach (3-5 kropli zmieszać z wodą płukać 2 razy dziennie, można również stosować kroplę bezpośrednio na szczoteczkę). Zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego, paradontozie.

 

Stany zapalne dziąseł:

 

Chore miejsca posmarować czystym olejkiem.

 

Zapalenie ucha środkowego:

 

2 krople 100% olejku Manuka Oil na waciku wprowadzić do ucha, powtarzać 3 razy dziennie przez 2-3 dni.

 

Grzybica stóp:

 

2-3 razy dziennie wcierać 100% olejek Manuka Oil bezpośrednio na skórę objętą zmianami.

 

Zmęczone stopy:

 

Oprócz działania odprężającego moczenie stóp jest pomocne w początkach przeziębienia. Do małej miski należy wlać ciepłą wodę i dodać 5 kropli 100% olejku Manuka Oil, a następnie zanurzyć stopy. Samym olejkiem można wysmarować zmęczone podeszwy stóp i poczuć natychmiastową ulgę.

 

Odciski:

 

Zaleca się posmarowanie kilkoma kroplami 100% olejku Manuka Oil odciski twarde kilka razy dziennie aż do ich wyeliminowania. W przypadku odcisków świeżo nabytych wystarczy kilkukrotne posmarowanie otwartego miejsca.

 

Grzybica paznokci:

 

Zamoczyć paznokcie w 100% olejku Manuka Oil a następnie wcierać przez ok 20 sekund rano i wieczorem.

 

Kruche paznokcie:

 

Do 100 ml oliwki z oliwek lub dla dzieci dodać 40 kropli 100% olejku Manuka Oil. Następnie przelać do ciemnej buteleczki i dobrze potrząsnąć, aby się wszystko wymieszało. Odmierzyć łyżeczkę przygotowanego preparatu i wlać do miseczki. Moczyć w niej paznokcie przez chwilę a następnie wetrzeć preparat w palce.

 

Poparzenia (również od słońca):

 

Po schłodzeniu poparzonego miejsca wodą natrzeć lub polać 100% olejkiem Manuka Oil poparzone miejsce lub zastosować chłodną rumiankową kąpiel z dodatkiem 10 kropli olejku.

 

Rany i zranienia:

 

W celu dezynfekcji polać bezpośrednio na ranę. Jako zastępstwo zasypki antybakteryjnej 100% olejek Manuka Oil ma 5-krotnie silniejsze działanie niż penicylina. Olejek, który można stosować na otwarta ranę, bardzo głęboko ją penetruje zostawiając czystą tkankę.

 

Wysypki i wrzody, otarcia, swędzenia przy półpaścu i opryszczce:

 

100% olejek Manuka Oil aplikujemy bezpośrednio na chore miejsce. 100% olejku Manuka Oil nie można stosować na wysypkę dziecięcą. Przy wysypce dziecięcej olejek rozprowadzamy w odpowiednich proporcjach z oliwka dla dzieci w proporcji 1:10.

 

Alergie skórne:

 

10 kropli dodać do kąpieli lub pocierać zaatakowane miejsca olejkiem.

 

Kąpiel odprężająca:

 

10 kropli 100% olejku Manuka Oil wlać do wanny i dodać litr mleka.

 

9415293216143

Specyficzne kody

Poznaj lepiej nasze produkty, herbaty, zioła, superfoods