Łuska gryki mielona 200g

Łuska gryki mielona 200g

Gryka przywędrowała do Polski razem z Tatarami. Nawet do dziś używa się jeszcze nazwy "tatarka". Zawarty w łusce gryki błonnik pokarmowy pobudza perystaltykę jelit, poprawia przemianę materii, obniża cholesterol, ma zdolność wiązania wody a przez to walczy z otyłością i obrzękami kończyn. 

Więcej szczegółów


5,99 zł

5901721660755

153 dostępnych

W codziennym żywieniu łuska gryki jest cenna ze względu na zawartość minerałów takich jak: cynk, miedź, żelazo, mangan, potas, fosfor oraz witaminy z grupy B. Badania potwierdzają skuteczny wpływ łuski gryki na obniżenie poziomu cukru, oczyszczenie organizmu z wolnych rodników. Łuska gryki polecana jest przy kruchych naczyniach krwionośnych, "pajączkach" i nadciśnieniu. Uszczelnia te naczynia i łagodzi problemy z krążeniem. Pomaga przy bólach reumatycznych i nerwobólach. Z tego też powodu od lat łuska gryki służy do wypełniania poduszek i materacy.

Zalecany sposób parzenia herbatki:

łyżkę suszu zalać szklanka wrzątku, parzyc 15 min. Z łuski możemy przygotowywac napary z dodatkiem cynamonu i suszonych owoców lub dodawać płaską łyżeczkę zmielonej łuski do jogurtów, kefirów czy też sosów.

Składniki: łuska gryki 100%

Kraj pochodzenia: Polska

Masa netto: 200g

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

Witamy, Zaloguj się