Nagietek;

Specjaliści ziołolecznictwa od dawna zwracają uwagę na niezwykłe właściwości płatków nagietka, którego działanie jest zbliżone do… penicyliny! Badania naukowców potwierdzają tę prastarą wiedzę. Mamy więc do czynienia z silnym lekiem, który jest całkowicie naturalny, bezpieczny i nie ma skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie – podczas kuracji nagietkiem wzmacniamy organizm do walki z chorobami i infekcjami. Napar z nagietka można pić również profilaktycznie, aby wzmocnić organizm w okresie wzmożonych infekcji.

Polecany np. w stanach zapalnych dróg moczowych, oraz wszelkich zatruciach pokarmowych. 

Nagietek jest kwiatem słońca. Świadczy o tym już sam jego wygląd i kolor. Przepiękny, głęboki kolor pomarańczowych płatków do złudzenia przypomina cenny szafran. Pisałam o nagietku już wcześniej, w tym wpisie, ale teraz chciałam jeszcze dodać kilka informacji.

Nagietki są bardzo wytrzymałe – kwitną nawet późną jesienią, gdy inne kwiaty dawno już przekwitły. Gdy robi się zimno i szaro, napar z nagietka jest dla nas jak zastrzyk energii i ciepła słońca! Napar z nagietka jest polecany osobom ogólnie wychłodzonym, przemęczonym i wycieńczonym. Pomaga likwidować stany zapalne w organizmie.

Doustnie zażywa się napar z kwiatów nagietka przy schorzeniach przewodu pokarmowego. Nagietek posiada zdolność wiązania toksycznych związków przemiany materii, czym przyczynia się do wzmacniania sił obronnych organizmu. 

Nagietek 50g

http://herbaty-ziola.pl/406-nagietek-taheebo-50g.html 

EKO Nagietek 50g

http://herbaty-ziola.pl/688-th-eko-nagietek50g-5901721662254.html  


Witamy, Zaloguj się