Błonnik aktywny - witalny;

Wiosna, czas pomyśleć o powrocie do większej aktywności i oczyśćić organizm z toksyn. Zachęcamy gorąco do stosownia błonnika witalnego. Dodatkowo ma bardzo dobry wpływ na cholesterol;
Wątroba przekształca cholesterol w żółć. Żółć jest przesyłana przewodem pokarmowym do jelit, tutaj do akcji wkracza błonnik. 
Z jelit błonnik przenosi cholesterol wraz z treścią jelitową wzdłuż przewodu pokarmowego, aż zostanie wydalony. Teraz wątroba w celu wyrównania poziomów kwasów tłuszczowych, pobiera cholesterol z krwiobiegu i wykorzystuje go do ponownego wytworzenia tychże kwasów. Rezultatem tego procesu jest obniżenie stężenia cholesterolu we krwi. Jeżeli organizm nie otrzyma wystarczającej ilości błonnika, kwasy tłuszczowe wędrujące przewodem pokarmowym mogą się rozkładać. W wyniku czego powstanie cholesterol, który ponownie zostanie zaabsorbowany do krwi.

Błonnik wykazuje jeszcze szereg innych pozytywnych działań na nasz organizm;

• blokuje przyswajanie szkodliwych tłuszczy pochodzących z układu trawiennego,
• po spożyciu powoduje uczucie sytości i wypełnienia, pomaga kontrolować i ograniczyć ilość spożywanych kalorii – jest korzystny dla osób odchudzających się,
• zwalcza zaparcia i pomaga w regularnym wypróżnianiu się,
• stabilizuje stężenie glukozy we krwi,
 oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich.
Dieta uboga w błonnik może prowadzić do wielu poważnych dolegliwości i chorób; od zaparć, hemoroidów, żylaków do raka jelita grubego. Błonnik zapobiegać wielu schorzeniom i jest bardzo pomocny dla naszego organizmu.

Ocenia się, że ilość dostarczanego błonnika pokarmowego dla organizmu powinna wynosić ok. 30-60 gram dziennie. Większość ludzi spożywa go zdecydowanie za mało.

http://herbaty-ziola.pl/750-th-blonnik-aktywny-witalny200g-5901721661295.html

DUO PACK 2 szt

http://herbaty-ziola.pl/a/760-duo-pack-blonnik-aktywny-witalny-200g-5901721661295.html


Poznaj lepiej nasze produkty, herbaty, zioła, superfoods